Umów się na pomiar

783 180 430

Co musisz wiedzieć?

Pomiar

Na jakiej wysokości mają być szafki dolne?

Aby mieć kuchnie idealną i dopasowaną pod Twój wzrost musimy dopasować jej wysokość do Twoich potrzeb. Dlatego ważnym elementem w czasie pomiaru jest określenie na jakiej wysokości ma znajdować się blat tak aby praca w kuchni nie była męcząca i nie obciążała kręgosłupa. Ważnym elementem jest również dopasowanie przerwy między blatem a górnymi szafkami. Wpływa to oczywiście na ergonomię pracy i łatwość w dostępie do zawartości przechowywanych w szafkach górnych. Przerwa między blatem a płytkami wynosi zazwyczaj 60 cm.

Przechowywanie

Ważnym elementem w każdej kuchni jest ergonomia i łatwość dostępu do najpotrzebniejszych rzeczy które powinny znaleźć się pod ręką. Warto zastanowić się jakie rzeczy chcemy głównie przechowywać. Można zastosować wysuwane kosze typu cargo, można zastosować metalową karuzele w szafkach narożnych lub wysuwaną nerkę która pozwoli na przechowywanie wyposażenia w kuchni w ciężko dostępnych miejscach. Warto pamiętać też o miejscu na odpady i o zastosowaniu systemów segregujące śmieci.

Układ górnych szafek

Zazwyczaj szafki górne miały odpowiadać szafką dolnym jednak nie zawsze możemy tak zrobić. Mamy wiele rozwiązań systemowych umożliwiających dostosowanie szafek górnych na potrzeby danego użytkownika. Warto pamiętać aby zastanowić się nad rozwiązaniami które umożliwiają łatwość w otwieraniu jak i zamykaniu szafek. Nie zawsze systemy podnoszące szafki sprawdzą się jeżeli szafki górne będą do samej góry i front będzie dzielony. Warto przemyśleć czy otwieranie szafek ma być na dotyk czy za pomocą zwykłego uchwytu.

Układ dolnych szafek

Układ dolnych szafek musi być niezwykle ergonomiczny i dostosowany do Twoich potrzeb indywidualnych. Zastanów się czy potrzebujesz więcej szuflad czy potrzebujesz więcej szafek z zwykłymi pułkami. Istnieje wiele możliwości o których można porozmawiać w trakcie pomiaru. Staramy się kompleksowo doradzić i przedstawić rozwiązania, w zakresie Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Zlew

Wybierz zlew który nie zajmie za dużo miejsca a będzie wygodny w używaniu. Mamy kilka rodzajów: jednokomorowy, dwukomorowy, z ociekaczem lub bez. Jeżeli w nowej kuchni będzie zastosowana zmywarka to warto pomyśleć o mniejszym zlewie. Wybór zlewu wpływa na dostosowanie szafek dolnych do całego ciągu szafek. Im większy zlew tym więcej miejsca zabieramy na dolne szafki co skutkuje mieszą pojemnością na przechowywanie.

Uchwyty

Ważnym elementem w kuchni są uchwyty. Zastanów się czy chcesz żeby były frezowane w frontach czy np. zwykłe uchwyty.Możliwości otwierania szafek jest bardzo dużo:
- uchwyt frezowany w froncie
- uchwyt montowany bezpośrednio pod blatem na froncie
- uchwyt montowany bezpośrednio do przodu frontu.
Wszystkie rodzaje uchwytów znajdziesz na naszej stronie w zakładce MATERIAŁY -> UCHWYTY

Kolor i rodzaj frontów / blatu

Jednym z głównych elementów które mają nadać charakter naszej kuchni są fronty i ich układ. Warto pamiętać że Mamy kilka rodzajów frontów oraz wiele możliwości ich frezowania. Najtańszą opcją zawsze będą fronty wykonane z zwykłej płyty meblowej które zostaną na bokach oklejone okleiną. Najdroższą formą będą oczywiście fronty z litego drewna. Możliwości mamy bardzo dużo a większość rozwiązań znajdziesz na naszej stronie w zakładce MATERIAŁY -> KOLOR I RODZAJ FRONTÓW

Sprzęt AGD

Przed rozpoczęciem całego zlecenia ważne aby dostarczyć nam wszystkie niezbędne informację dotyczące jakie AGD będzie znajdować się w kuchni. Wiele sprzętów ma inne wymiary i trzeba szafki i zabudowy wykonywać za pomocą wymiarów przesłanych wcześniej i dopasować idealnie wnękę pod odpowiedni sprzęt. Warto się zastanowić czy chcemy mieć lodówkę zabudowaną czy też wolnostojącą. Jest to bardzo ważne ponieważ stosując lodówkę zabudowaną mamy ograniczenia związane z funkcjonalnością.

Układ kuchni

Każda kuchnia jest inna i warto pamiętać aby dostęp i wygoda w pracach kuchennych była jak najwygodniejsza. Dlatego też starajmy się stworzyć trójkąt roboczy między płytą, piekarnikiem zlewem. Trzeba tez wziąć pod uwagę miejsce jakim dysponujemy w kuchni bo czasem lepszym rozwiązaniem będzie stworzenie miejsca na AGD w jednym kominie.

Co nad blatem?

Ważne aby przygotować tak pas płytek aby był on na odpowiedniej wysokości. Zwyczajowo jest ok na wysokości 60cm od górnej krawędzi blatu. Jest możliwość montażu płyty meblowej w kolorze blatu jednak warto pamiętać że nie zawsze występuje w tym samym kolorze. Mamy możliwość położenia w tym miejscu: płytek, płyty, szyby lub zostawić pomalowane.

U nas MEBLE możesz zamówić na RATY Raty